. . .
Ethereum logo

Ethereum

ETH
6 893,71 +0,18%
Dane dostarcza CoinGecko
Kapitalizacja
829 188 110 277
Wolumen
11 970 339 956
Ilość w obiegu
120 228 044
Całkowita ilość
Dzienny zakres ceny
* Zmiana wartości / Zmiana wartości w zł

Ethereum to zdecentralizowana platforma z otwartym kodem źródłowym stworzona między innymi przez programistę Vitalika Buterina i uruchomiona w 2015 roku. Umożliwia programistom tworzenie i wdrażanie zdecentralizowanych aplikacji. Ethereum wykorzystuje do działania technologie łańcucha bloków.

Posiada własną kryptowalutę Ether (ETH), która jest „paliwem” całej sieci. Jest wykorzystywany do opłacania wszystkich transakcji w sieci. ETH jest kryptowalutą inflacyjną, a podaż nie została tu ograniczona, natomiast poprzez stosowanie mechanizmu spalania opłat transakcyjnych ilość ETH w obiegu maleje, przynajmniej dopóki owe opłaty przewyższają nagrody inflacyjne.

Największą zaletą Ethereum są tzw. Inteligentne Kontrakty (ang. Smart Contracts). Są to programy, działające na blockchainie Ethereum. Kod każdego kontraktu kontroluje wykonanie każdej transakcji, jest jawny i nieodwracalny. 

Bezpieczeństwo Ethereum zapewnia mechanizm konsensusu Proof of Stake, w którym użytkownicy mogą dołączać do sieci poprzez zablokowanie 32 ETH.

Giełdy
Portfele mobilne
Portfele sprzętowe
Portfele wieloplatformowe
Portfele - Rozszerzenia Przeglądarki
Gry
Aplikacje Finansowe
Staking
Finanse
Zarządzanie aktywami
Analiza
Zespół
Vitalik Buterin
Programista, Współzałożyciel Ethereum
Popularne