. . .
Sorare

Sorare

Fantasy Football

Sorare to oficjalnie licencjonowana gra typu fantasy football, która polega na kolekcjonowaniu kart piłkarzy i braniu udziału w turniejach. Gra działa na rozwiązaniu warstwy drugiej Ethereum o nazwie StarkWare.

Celem gry jest stworzenie najlepszego zespołu składającego się z pięciu kart reprezentujących profesjonalnych piłkarzy. Start rozgrywki jest całkowicie darmowy! Każdy gracz chcący sprawdzić jak działa cała platforma, może wybrać dowolnych 8 piłkarzy z danej ligi, których wykorzysta w swoim składzie.

Najlepsza drużyna w każdym turnieju to ta, która zakończy turniej z największą liczbą punktów. Punkty drużyny to suma punktów każdego z graczy. Są one przyznawane na podstawie rzeczywistych wyników piłkarzy podczas trwania wirtualnej zabawy. Na wyniki składają się strzelone bramki, asysty, czyste konta, kartki, itd.

Sorare turniej

Turnieje dzielą się na różne ligi i dywizje. Aby wziąć udział należy wybrać i zgłosić soją drużynę. Głównymi nagrodami są rzadkie karty piłkarzy, którymi możemy ulepszać nasz zespół lub sprzedać je na rynku. Poza tym można wygrywać gotówkę, ETH lub specjalne przedmioty, takie jak koszulki piłkarskie z podpisami, gadżety i dowolne inne nagrody oferowane przez Sorare w specjalnych turniejach.

Każda karta piłkarza to NFT, którego jesteśmy właścicielem i możemy z nimi robić co chcemy. Karty nabywa się na rynku, a także zdobywa w turniejach, lub w ramach wykonywania zadań. Te rzadsze posiadają lepsze bonusy, które zwiększają punktację zawodnika. Dodatkowo każda biorąca udział w turnieju karta zdobywa doświadczenie, które także wpływa na wynik. 

Występują cztery typy kart: Limitowane (maksymalnie 1000 sztuk na sezon), Rzadkie (100 sztuk na sezon), Bardzo Rzadkie (10 sztuk na sezon) i Unikalne (1 sztuka na sezon).

Sorare rynek

Sorare stale ulepsza swoją platformę i dodaje nowe opcje rozgrywki. Oprócz piłki nożnej wspierana jest także koszykówka (NBA) oraz baseball (MLB).

Jak zacząć grę w Sorare?

Sorare jest jedną z łatwiejszych do zrozumienia gier NFT. Nie pogubią się w niej nawet osoby, które nie miały do tej pory styczności z blockchainem. 

Operacje na koncie nie wymagają podłączenia, ani nawet posiadania portfela Ethereum, ponieważ do zabawy w ogóle nie są potrzebne inwestycje. Dopiero gdy zdecydujemy się na zakup rzadszych, limitowanych i mocniejszych kart, należy wpłacić ETH, które można nabyć poprzez integrację gry z Ramp. Można do gry podłączyć portfel MetaMask, jednak ETH i tak należy zdeponować na nowy adres utworzony po rejestracji, ze względu na używanie przez grę rozwiązania L2, które sprawia, że opłaty za każdą transakcję (oprócz depozytu) są znacznie niższe.

Dodatkowo można zdeponować gotówkę do portfela "Cash Wallet". W tym wypadku należy jednak podać podstawowe dane, a przy ewentualnych wypłatach przejść weryfikację.

Rejestracja na Sorare jest prosta, a przez cały jej proces użytkownik jest "prowadzony za rękę". Do założenia konta można użyć konta Google. Należy to zrobić na oficjalnej stornie gry (linki znajdziesz na górze strony). Nie trzeba ściągać żadnych aplikacji, Sorare działa w przeglądarce.

Każdy nowy gracz może wybrać kilka kart na start z każdej ligi, w którą chce zagrać. Oczywiście są to podstawowe karty i nie mają wartości rynkowej. Jednak aby brać udział w lepszych turniejach należy nabyć karty z rynku, co może kosztować kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt dolarów. Jeśli chcemy najlepsze, przyjdzie nam zapłacić nawet i tysiące USD!

Gra

W menu gry mamy do dyspozycji 3 główne pozycje: Home Market i Play.

Na stronie głównej możemy śledzić nadchodzące kolejki spotkań, rejestrować się do turniejów oraz szybko wybrać nasz skład. Ta strona pozwala także przeglądać nasze karty, kolekcje oraz śledzić innych graczy.

Na rynku (Market) możemy kupować karty w trzech kategoriach:

  • New Card Auctions - są to nowe karty sprzedawane w aukcjach.
  • Manager Sales - to wolny rynek, gdzie znajdziemy oferty innych graczy.
  • Starter Packs - umożliwia zakup pakietów startowych składających się z 5 kart limitowanych.

W dziale Play znajdziemy aktualne turnieje, do których możemy zapisać naszą drużynę, a także śledzić nasze składy dla każdej ligi, w której bierzemy udział.

Nagrody za grę

Na koniec każdego tygodnia gier, gracz zdobywa monety w oparciu o wyniki drużyn w poszczególnych turniejach w których brał udział.

Podstawową nagrodą są karty limitowane, które można wygrać zajmując czołowe miejsce w turnieju. Zazwyczaj topowa 200 wygrywa 1 kartę limitowaną różnego poziomu. 

Drugą nagrodą są "monety". Im lepsze wyniki, tym więcej monet.

Monety można wymieniać na różne nagrody takie jak:

  • Skórki odznak i banerów.
  • Wzmocnienia zwiększające punkty doświadczenia (XP) kart.
  • Bilety i gadżety (jeszcze nie dostępne)

 

Wspierane kryptowaluty
Popularne