. . .
Coinomi

Coinomi

Portfel wieloplatformowy

Coinomi to portfel kryptowalut, dzięki któremu można przechowywać wiele aktywów jednocześnie. Aplikacja dostępna jest na telefony z systemami operacyjnymi Android oraz iOS, jak również na komputery z Windows, MacOS czy Linux.

Coinomi jest bezpiecznym, wielołańcuchowym portfelem. Obsługuje prawie 2000 aktywów cyfrowych. Wbudowany system wymiany w aplikacji pozwala na szybkie i bezpieczne transakcje, również dzięki szerokiemu wachlarzowi zdecentralizowanych giełd.

Początki działalności Coinomi przypadają na rok 2014, co czyni go najstarszym na rynku portfelem wielołańcuchowym. Każdego dnia korzystają z niego miliony aktywnych użytkowników, ceniący sobie niezwykłe poziomy zabezpieczeń. Warto bowiem podkreślić, że do tej pory żaden portfel Coinomi nie został zhakowany bądź naruszony w jakikolwiek sposób.

Aplikacja za swoje usługi nie pobiera żadnych prowizji podczas dokonywania obrotu własnymi środkami. Jedyną opłatą, z jaką trzeba się liczyć, to prowizje sieciowe.

Coinomi to portfel HD, czyli „Hierarchical Deterministic”. Oznacza to, że używa specjalnego rodzaju algorytmu, który tworzy unikalny kod zabezpieczający. Wyświetla się on jako ciąg losowych słów i działa jak „główne hasło”, dając dodatkową ochronę portfela.

Aplikacja Coinomi nie posiada otwartego kodu źródłowego, więc nie jest tak przejrzysta jak inne aplikacje oferujące podobne usługi. Mimo to, cieszy się sporym zainteresowaniem.

Wspierane kryptowaluty
Popularne