. . .
Solana logo

Solana

SOL
627,09 -0,01%
Dane dostarcza CoinGecko
Kapitalizacja
280 513 568 566
Wolumen
12 571 611 642
Ilość w obiegu
446 930 467
Całkowita ilość
Dzienny zakres ceny
* Zmiana wartości / Zmiana wartości w zł

Solana obiera sobie za cel zrewolucjonizowanie świata kryptowalut. Głównymi założeniami jest stanie się najszybszym, najbezpieczniejszym, najtańszym oraz najbardziej wydajnym pod względem skalowalności Blockchainem na rynku.

Człowiekiem stojącym za tym ambitnym projektem jest Anatoly Yakovenko wraz z Solona Foundation, która chce uczynić DeFi dostępnym na skalę globalną. Solana tworzy blok co około 400 milisekund, jest w stanie przetworzyć do 50 000 transakcji na sekundę i wykorzystuje połączenie dwóch technologii: PoH (Proof-of-history) z PoS (Proof-of-stake). W ten sposób Solana utrzymuje również odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Kluczowym aspektem tutaj jest natywny token Solana (SOL), który jest używany do transakcji w tym ekosystemie. Kryptowalutę SOL na pewno trzeba traktować jako unikatową jeśli weźmiemy te wszystkie czynniki pod uwagę. Warty adnotacji jest fakt, że używając SOL, jesteśmy zapewnieni o niezwykle niskich opłatach dotyczących transakcji, co w połączeniu z niezwykłą szybkością ich przetwarzania, daje jedną z ciekawszych kryptowalut na rynku.

Mająca swoją siedzibę w Szwajcarskiej Genewie Fundacja Solana rozpoczęła pracę nad projektem jeszcze w 2017 roku, lecz do obiegu pierwsze tokeny SOL weszły dopiero w roku 2020. Solana ma być kryptowalutą pomocną głównie przy tworzeniu zdecentralizowanych aplikacji DeFi oraz gier Web3. 

Giełdy
Portfele mobilne
Portfele sprzętowe
Portfele wieloplatformowe
Aplikacje Finansowe
Portfele - Rozszerzenia Przeglądarki
Staking
Analiza
Finanse
Popularne