. . .
Lido Staked Ether logo

Lido Staked Ether

STETH
14 263,68 +0,97%
Dane dostarcza CoinGecko
Kapitalizacja
135 748 319 867
Wolumen
342 826 003
Ilość w obiegu
9 510 555
Całkowita ilość
Dzienny zakres ceny
* Zmiana wartości / Zmiana wartości w zł

Lido to rozwiązanie dla liquid stakingu w ekosystemie ETH 2.0, wspierane przez wiodące na rynku firmy zajmujące się stakingiem. Usługa Lido pozwala użytkownikom na staking ETH bez utrzymywania wymaganej infrastruktury oraz bez pełnego blokowania środków. W zamian za zablokowanie ETH w stakingu pozwalającemu na zarabianie nagród użytkownik otrzymuje płynną reprezentację wpłaconych tokenów właśnie w postaci stETH, które można wykorzystać do brania udziału w innych aktywnościach w ramach łańcucha bloków, np. w pożyczaniu kryptowalut.

Lido stara się rozwiązać wszelkie trudności związane z początkowym etapem stakingu. Mowa tu głównie o braku płynności i wysokim progu wejścia. 

Staking przy pomocy Lido generuje tokeny stETH, które reprezentują stakowany Ether w ramach działania aplikacji. W trakcie stakingu z Lido użytkownik otrzymuje tokeny stETH w stosunku 1:1 do wpłaconcyh aktywów ETH. Token stETH dostaje się do obiegu w oparciu o wzór: depozyt początkowy + nagrody za staking - ewentualne kary ze slashingu.

Więcej o tym jak działa Lido znajdziesz tutaj:

lido - jak działa

Rozwiązanie Lido jest otwartą źródłowo i jak do tej pory bezpieczną opcją dla zainteresowanych liquid stakingiem.

Warto również zaznaczyć, że Lido korzysta z DAO dla podejmowania decyzji. Tutaj używany jest token Lido DAO (LDO). Posiadanie LDO, który jest tokenem ERC-20, gwarantuje prawo głosu.

Popularne